Kommenteeri

Miks lasta oma riideid rätsepal parandada

Ei ole midagi masendavamat,kui kapp täis riideid ,aga selga ei ole panna midagi .
Võibolla oled sa kaotanud mõned kilod. Või ostsid allahindluse ajal teksad,mis on tegelikult natuke liiga pikad.
Sinu kapis võib leiduda isegi paar kleiti, mis olid moes, kui sa need ostsid,aga nüüd tunduvad liiga vanamoelised.

Asi ei ole nii lootusetu, kui esmapilgul tundub. Liiga pikad teksade sääred saab lühemaks teha nii,et originaal jääb alles ja parandust pole nähagi. Isegi liiga laia jaki saab moodsalt kehasse õmmelda.
Vana ja armsa asja parandus tuleb tõenäoliselt odavam ,kui poest uus osta.
Muidugi ei ole iga riideeset mõtet parandada ,aga  kvaliteetsed asjad ,mis on parandamist väärt, võivad veel kaua su garderoobi ehtida.
Või riideesemed ,mis on lihtsalt liiga armsad,et neist loobuda.

Rätsepa juurde riided parandusse tuua on  ehk tõesti veidi ajakulukam ,kui uued osta.
Esiteks pead sa need meile õmblussalongi tooma ja teist korda neile järgi tulema. Ja mõlemad korrad on vaja neid ka selga proovida.

Ometi on mitmeid põhjuseid,miks oma riidekapist esemeid parandusse tuua ,uute ostmise asemel.

1. Poes müüdavad tooted on tehtud keskmiste mõõtude järgi.Inimese keha ei ole            tavaliselt standartne. Parimal juhul saad poest asja ,mis istub enam-vähem. Rätsep saab selle ümber teha nii, et see on nagu sulle loodud.

2. Kui sa oled kaotanud paar kilo ja püksid ,mis eelmine aasta istusid ideaalselt on nüüd laiad ja kottis. Sa võid need ära anda või jätta kappi igaks juhuks, kui kaotatud kilod peaksid tagasi tulema. Aga sa võid ka lasta rätsepal neid ümber kohandada nii,et saad neid edasi kanda.

3.Mood muutub kiiresti  ja riided mida sa pole õieti kanda jõudnudki võivad välja näha liiga vanamoodsad. Vahest aitab väiksest kohendusest et rõivaeset trendikamaks muuta. Patšokid ära võtta , nööbid välja vahetada, pükste sääred kitsamaks õmmelda.

4. Kulunud riideesemed ei pea alati rändama prügisse. Rätsep võib ära vahetada krae või voodri. On võimalik isegi vana lemmiku järgi teha täpselt samasugune koopia ,et sa ei peaks oma armastatud rõivaesemest loobuma. See võib muidugi vahel osutuda kallimaks ,kui poest uus osta. Aga asja eest mida sa tõesti armastad ja ei saa muudmoodi asendada ,võib see  väljaminek õigustatud olla.

5.Võib juhtuda, et allahindluste ajal on poes imeilus pluus , aga liiga lai sulle.Kui allahindlus on piisavalt suur ,et ka peale rätsepateenust  oleks pluus seda väärt,siis on mõtet see väljaminek teha.Peale mõningaid kohendusi võid saada endale imeilusa  sinu kehale sobiva eseme.Lisa kommentaar

Email again: