Kommenteeri

Miks odav kiirmood teeb sind vaesemaks

Kindlasti oled kuulnud ütlust:" ma pole nii rikas,et osta odavaid asju.  Vähe sellest ,et odavad kiirmoeketi riided kurnavad loodust ja kolmandate riikide töölisis, laastavad nad ka sinu rahakotti ja kulutavad aega.
Kiirmood töötab põhimõttel "kaup ruttu välja,raha ruttu sisse". Kui varem oli moetööstuses neli hooaega, siis nüüd on tänu kiirmoekettidele, 50-100 mikrohooaega.
Sellepärast on tootmine planeeritud nii,et see oleks võimalikult kiire ja odav.
Odavus saavutatakse kasutades odavaid materjale ja odavat tööjõudu. Lisaks töödeldakse kangaid erinevate kemikaalidega, loomaks efektseid värve ja mustreid, mis on oluliselt ajasäästlikum, kui kudumine. Enamik ühendeid on loodusele ja inimesele kahjulikud.

Kõige sellega saavutatakse viimase moe järgi disainitud rõivad soodsa hinnaga.
Kui sa oled teismeline,kes kasvab päevas 10 cm, on see täiesti õigustatud.
Aga kui sa oled täiskasvanu ei ole see hea valik.

Miks kulutada riietele natuke rohkem ja valida rätsepateenus.
Parem kvaliteet- see tähendab et õmbleme kleidi parema kvaliteediga kangast. See        püsib kauem esindusliku välimusega ja sa ei pea niipea jooksma poodi uut ostma.

Kvaliteetsemad riided saab edasi anda või maha müüa.
Odav kiirmood peab enamasti vastu vaid paar pesu, siis värv tuhmud ja toode muutub topiliseks.
Õmblusingel salongis õmmeldud riided võid edasi anda või hoopis maha müüa. Kasum ei pruugi küll olla suur, aga vaeva tasub kindlasti ära.

Emotsiooniostude arv väheneb
Tihti juhtub ,et soodsad hinnad ajavad poes pea sassi ja ostame rohkem, kui tegelikult tarvis. Pärast kodus päevavalguses riideeset uurides poeb küll kahetsus hinge, et nüüd sai küll mõttetult kulutatud.
Õmblussalongis riided õmmeldes, selle asemel et odavmoekettides shopata, saad kindlasti sellised ,mis sulle  veatult selga istuvad.
Pealegi kulutad tõenäoliselt rohkem läbimõeldult ja kindlasti targemalt.

Kiirmoetooted kuluvad kiiresti, mis tähendab ,et kulutad rohkem aega poodides ,kuna pead pidevalt tegelema oma garderoobi uuendamisega.
Lisaks kulub palju aega riiete omavahelisele klapitamisele: millega on sobilik tööle    minna, millega teatrisse ,millega tööle. Pidev sobitamine võib parajaks peavaluks        kujuneda. Parem on omada väiksemas koguses ilusaid ja kvaliteetseid rõivaid  ning tuua oma ellu vaheldust erinevate aksessuaaride näol.
 
Ja mis peamine sa säästad raha. Viie eurone pluus ja kümmne eurone seelik  võivad esmapilgul tunduda soodsana. Aga kui arvestada, kui tihti sa neid välja pead vahetama,  siis kulub aastajooksul riiete peale rohkem raha kui Õmblusingel õmblussalongis.

Lisa kommentaar

Email again: