Kommenteeri

Vanast uus

Kuigi taaskasutus võib nii mõnelegi esmapilgul tunduda ebavajalik ja igav on sellest lõpuks palju kasu. Läbi taaskasutuse saab iga inimene teha meie elukeskkonna heaks midagi konkreetset. Väikesed teod, kui neid teevad paljud, viivad välja suurte tulemusteni.
Taaskasutus ei pea sugugi olema igav. Pigem annab see võimaluse juba kantud aga hästiistuvale riidesemele uus välimus anda.
Esiteks on see lõbus ja loominguline ja teiseks säästab raha ja aega.
You know the situation when you have nothing to wear although the wardrobe is just bursting with clothes You aways have clothes you are tired of which needs a little refreshment Here I offer some ideas how to create something new from something oldVanadest kappi seisma jäänud rõivastest saab lihtsa vaevaga kujundada hoopis midagi põnevat ja ilusat, tuleb vaid enda fantaasial lennata lasta. Võimalusi oma riideid disainida selliseks, nagu sulle endale meeldib, on mitmeid. Nii on ka hea katsetada erinevaid stiile ja leida see, mis just sulle sobib.

Reserved for Anna Kjelldorff Metallica recycled crazy goth dress tunic bohemian style
Vanast T-särgist uue näoga kleit. 


Muidugi on ühed tänuväärt kohad ka teise ringi poed, sest nendes ringi vaadates võib leida mõistliku hinnaga unikaalseid asju, mida saab kujundada omanäolisemaks.

Samamoodi võib riideid saada mõne tuttava käest, kes mõnest korralikust riideesemest ise ei hooli, sest mis ühele vana, see teisele uus. Üleliigseid riided ongi mõislik jagada sõpradele, annetada heategevusorganisatsioonidele või müüa maha kirbuturul.

Lihtsad võimalused anda vanale rõivale uus elu

Kõige lihtsam on kätte võtta käärid ja mõne lihtsa lõike abiga muuta pluus vestiks, teha kleidist seelik ja pikkadest pükstest lühikesed.
 Või  teha valmis riietest sobiva suurusega tükid ja õmmelda hoopis midagi omanäolist lapitehnikas.
Lapitehnikas seelik


Riidevärvidega saab värskendada värvist välja läinud riietusesemeid või hoopis muuta mõne pluusi või püksi tooni. Kui leiad, et riideeseme värv sulle niikuinii enam ei meeldi, siis ongi ainult kaks valikut, kas see jääb kappi seisma või see üle värvida – siis hakkab see ka sulle uuesti meeldima.


Õmblemisega võib näiteks pitsiga kaunistada oma teksapükse või seeliku alläärt, igavad nööbid vahetada eriliste vastu või kaunistada kangast pärlitega .


Jacket Jean with embroidery patterns - natural italian skincare wwwMilanoCoronadocom

Kudumise ja heegeldamise oskusega saab samuti nii mõnelegi rõivale lisada ainulaadseid detaile. Mõlema tehnikaga on võimalik valmistada kaunistusi erinevatele riietele – mõnd väikest isetehtud lilleprossi võib näiteks kanda mantli küljes.

Üksluiseid rõivaid saab ilusaks muuta tekstiilivärvidega, kasutada võib ka veekindlaid pliiatseid ja vildikaid. Nende vahenditega on võimalusi disainimiseks palju, sest riideid saab täiustada mustritega, lillemotiividega või inspireerivate lausetega.Erinevaid mustreid,kujundeid ja motiive saab lisada ka kasutades tikandeid.

Inspiratsiooni võib saada mitmetest kohtadest. Vaadates tänaval ringi võid näha kellelgi seljas imeilusat riideeset, samas ei pruugi selle tegemine olla midagi keerulist. Miks mitte proovidagi ise järgi ja lisada sinna juurde ka enda mõtteid? 

Innustust on võimalik saada ka oma eeskujudelt – olgu nendeks näitlejad, lauljad, moedisainerid, blogijad või sõbrad.

Internet pakub tänapäeval väga palju võimalusi leidmaks põnevaid ideid. Sotsiaalmeedias liiguvad mitmed lihtsad isetegemise võtted nii piltidena kui ka videoõpetustena.

Isegi loodusest saab ammutada suurepäraseid ideid kui jälgida aastaaegade vahelduvaid värve, erinevaid kujundeid ja materjale.

Millised on rõivaste disainimise eelised?

Lisaks omanäoliste riiete tegemisele ja värskendamisele, arendab selline tegevus ka teisigi võimeid.

Disainides endale rõivaid, suureneb kujutlusvõime ja loovus, kuna riideid kujundades saab ära proovida kõik, mida hing ihaldab. Loomulikult areneb ka käeline oskus ning peale selle on käsitöö ka üsnagi rahustav.

Nii mõnigi inimene võib riideid uuendades avastada endale uue kire, millega tegeleda ka pikemalt. Noored, kellele meeldib rõivaid disainida, saavad osaleda moešõudel, teha koostööd mõne moedisaini firmaga ja panna aluse enda ettevõttele.

Kui esimeste kordadel riiete disainimine nii hästi ei õnnestu nagu seda ette kujutasid, ei tasu kohe alla anda, sest vigadest õpitakse. Ei ole ka võimatu, et esmapilgul valesti läinud esemest saab omakorda midagi põnevat teha – võimalusi katsetamiseks on palju. Mida rohkem millelegi aega pühendad ja mida rohkem riideid disainid, seda tõenäolisemalt muutud aina osavamaks – tuleb ainult julgelt eksperimenteerida. Lisaks ollakse taaskasutades loodussõbralikud enda isikupäraste ja huvitavate riietega!


Lisa kommentaar

Email again: